Ochrona komputera

      

Dlaczego antywirus od dostawcy internetu jest lepszy od darmowego?

Darmowy antywirus
- wykrywa tylko znane wirusy na podstawie baz sygnatur
- brak wsparcia technicznego
- brak wpływu na częstotliwość skanowania
- ograniczone funkcje
- tylko podstawowa ochrona
- brak najświeższych bazy sygnatur
- pobieranie niechcianych programów podczas instalacji
- brak ochrony bankowości

Oprogramowanie G DATA zakupione u dostawcy internetu:
- proaktywna ochrona
- doświadczona kadra Działu Wsparcia Technicznego
- skanowanie może być uruchamiane ręcznie przez użytkownika lub automatycznie,       zgodnie z ustalonym harmonogramem
- maksymalne bezpieczeństwo bez wpływu na wydajność
- Firewall, AntiSpam, AntiPhishng,
- cogodzinne aktualizacje baz sygnatur
- instalowanie tylko i wyłącznie składników oprogramowania
- BankGuard – ochrona bankowości i zakupów online

Oprogramowanie antywirusowe ma na celu zapewnić bezpieczeństwo Twojemu komputerowi, m.in. danym znajdującym się na dysku i zagwarantować bezpieczny dostęp do konta bankowego. Ile jest warte pewność, że Twój komputer jest bezpieczny? Czy bezpieczeństwo są w stanie zagwarantować bezpłatne wersje oprogramowania antywirusowego? Darmowa wersja oprogramowania antywirusowego zazwyczaj jest okrojoną wersją płatnego oprogramowania. Posiadacze takiej wersji antywirusa w celu zapewnienia sobie pełnej ochrony i tak musi dokupić dodatkowe funkcjonalności.

Przy wyborze oprogramowania antywirusowego należy zwrócić szczególną uwagę na jego pochodzenie oraz przepisy obowiązujące w kraju producenta. Zanim użytkownik zainstaluje na swoim komputerze oprogramowanie antywirusowe powinien upewnić się, że jego producent jest odporny na presje ze strony agencji rządowych. Użytkownicy muszą być pewni, że producent nie zaimplementował na zlecenie służb wywiadowczych czy innych instytucji rządowych żadnych backdoorów w swoim produkcie. G DATA jako niemiecki producent oprogramowania antywirusowego dostarcza swoim użytkownikom rozwiązania bez ukrytych rządowych backdoorów czy tylnych furtek. Oprogramowanie G DATA gwarantuje przestrzeganie surowych niemieckich przepisów o ochronie danych i informacji.

Darmowe wersje oprogramowania najczęściej służą gromadzeniu baz mailingowych do wysyłki ofert promocyjnych i korespondencji marketingowej. Z pewnością nie zapewnią odpowiednio dobrej i kompleksowej ochrony przed wirusami i innymi zagrożeniami z internetu.

Skip to content